logo
در حالت دمو افزودن اطلاعات و آپدیت کردن آن غیرفعال شده است. x

شرایط و ضوابط

Lorem Ipsum به سادگی متن ساختگی صنعت چاپ و حروفچینی است. لورم ایپسوم از سال 1500 به بعد ، متن ساختگی استاندارد صنعت بوده است ، زمانی که چاپگر ناشناخته یک نوع آشپزخانه را انتخاب کرد و آنرا مخلوط کرد تا یک نمونه نمونه کتاب بسازد. این نه تنها از پنج قرن ، بلکه از جهش به حروفچینی الکترونیکی نیز جان سالم به در برده است و اساساً بدون تغییر باقی مانده است. در دهه 1960 با انتشار ورقهای Letraset حاوی بخشهای Lorem Ipsum و اخیراً با نرم افزارهای انتشار دسکتاپ مانند Aldus PageMaker شامل نسخه های Lorem Ipsum ، رایج شد.

چرا ما از آن استفاده می کنیم؟

این یک واقعیت ثابت شده طولانی است که خواننده هنگام مشاهده صفحه آن از محتوای خواندنی آن منحرف می شود. نکته استفاده از Lorem Ipsum این است که توزیع حروف کم و بیش عادی دارد ، در مقابل استفاده از "محتوا در اینجا ، محتوای اینجا" ، باعث می شود انگلیسی شبیه به نظر برسد. بسیاری از بسته های انتشار دسک تاپ و ویرایشگران صفحات وب اکنون از Lorem Ipsum به عنوان متن مدل پیش فرض خود استفاده می کنند و جستجوی 'lorem ipsum' بسیاری از وب سایت ها را که هنوز در مراحل ابتدایی نیستند ، کشف می کند. نسخه های مختلفی در طول سال ها ، گاهی به طور تصادفی ، گاهی به عمد (شوخ طبعی تزریق شده و موارد مشابه) تکامل یافته اند.

 


از کجا آمده است؟

برخلاف تصور عمومی ، لورم ایپسوم متنی ساده تصادفی نیست. این ریشه در یک قطعه از ادبیات کلاسیک لاتین از سال 45 قبل از میلاد وجود دارد ، و بیش از 2000 سال قدمت دارد. ریچارد مک کلینتاک ، استاد لاتین در کالج همپدن-سیدنی در ویرجینیا ، یکی از کلمات مبهم تر لاتین ، consectetur را از یک قسمت لورم ایپسوم جستجو کرد ، و با استناد به ذکر این واژه در ادبیات کلاسیک ، منبع غیرقابل تردید را کشف کرد. Lorem Ipsum از بخشهای 1.10.32 و 1.10.33 از "de Finibus Bonorum et Malorum" (افراطی های خوب و بد) نوشته سیسرو ، در سال 45 قبل از میلاد نوشته شده است. این کتاب رساله ای در مورد نظریه اخلاق است که در دوره رنسانس بسیار مشهور است. خط اول Lorem Ipsum ، "Lorem ipsum dolor sit amet .." ، از یک خط در بخش 1.10.32 آمده است.

تکه استاندارد Lorem Ipsum که از سال 1500 به بعد استفاده می شود در زیر برای علاقه مندان تولید می شود. بخشهای 1.10.32 و 1.10.33 از "de Finibus Bonorum et Malorum" توسط سیسرو نیز به صورت دقیق اصلی خود ، همراه با نسخه های انگلیسی ترجمه 1914 توسط H. Rackham ، بازتولید می شوند.